Tworzenie specjalistycznych stron internetowych rządzi się swoimi prawami. Zamieszczane na nich treści muszą posiadać najwyższą jakość i w pełni odpowiadać rzeczywistości. Również układ specjalistycznych stron internetowych musi być bardzo wyrazisty i prosty, a jednocześnie czytelny i jasny. Tylko wówczas osoby wchodzące na takie strony będą mogły od razu odnajdywać przydatne dla ich treści. Dlatego na rynku usług internetowych związanych z tworzeniem stron internetowych nie brakuje takich prac, które są wykonywane z myślą o konkretnych stronach. Ważne jest również to, aby były one odpowiednio pozycjonowane, a dzięki temu od razu wybierane przez osoby wchodzące do Internetu. Tylko w takiej sytuacji nie będą one musiały zostać zamknięte z powodu małego nimi zainteresowania.
Przekonanie potencjalnych klientów do korzystania z naszych usług jest bardzo istotne w dzisiejszych czasach między innymi ze względu na ogromną konkurencję właściwie w każdej branży. Dzięki profesjonalnie wykonanej, atrakcyjnej dla oka stronie internetowej możemy pokonać konkurencję i znacząco zwiększyć swoje dochody. Co więcej, sprzedaż produktów przez Internet w ostatnich latach jest coraz bardziej popularna wśród klientów z uwagi na możliwości szybkiego dokonania transakcji bez wychodzenia z domu. Nic więc dziwnego, że tworzenie stron internetowych jest obecnie na coraz wyższym poziomie, ponieważ coraz trudniej jest przekonać klienta do swoich usług.
Strona internetowa, strona WWW (ang. web page) ? dokument HTML udostępniony w Internecie przez serwer WWW. Po stronie hosta użytkownika, strona WWW jest otwierana i wyświetlana za pomocą przeglądarki internetowej. Autorem pierwszych stron WWW jest Tim Berners-Lee12. Strony tworzy się np. za pomocą HTML5, CSS3 i JavaScript. Strony WWW często wykorzystują obiekty multimedialne, np. Adobe Flash. Aby móc odtworzyć lub wyświetlić ich zawartość przeglądarka internetowa musi mieć zainstalowane odpowiednie wtyczki obsługujące takie obiekty. Strony internetowe wykorzystywane w celu prowadzenia działalności gospodarczej mają duże znaczenie dla wizerunku firmy, co może mieć wpływ na wynik ekonomiczny działalności rynkowej, a ewentualne błędy na stronie internetowej mogą negatywnie oddziaływać na potencjalnych klientów3. Strony internetowe można opracowywać we własnym zakresie z wykorzystaniem odpowiednich edytorów, np. nvu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_internetowa
Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie ?między-sieć?) ? ogólnoświatowy system połączeń między komputerami, określany również jako sieć sieci1. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Internet
Dokument HTML ? plik tekstowy odczytywany przez przeglądarkę internetową, zazwyczaj mający rozszerzenie .HTM lub .HTML. Dokument HTML zawiera co najmniej dwa rodzaje tekstu: treść merytoryczną i znaczniki języka HTML sterujące wyświetlaniem treści. Może również zawierać kod rozmaitych języków skryptowych, jak PHP, JavaScript itd. oraz znaczniki kaskadowych arkuszy stylów. Cały dokument jest objęty podstawowymi znacznikami sygnalizującymi rodzaj dokumentu: . W ramach znaczników dokument HTML składa się z dwóch podstawowych bloków: części nagłówkowej oraz ciała dokumentu. Część nagłówkowa, objęta znacznikami , zawiera podstawowe informacje opisujące dokument, jak użyta strona kodowa (np. Unicode, ISO-8859-2), tytuł dokumentu, wyrazy kluczowe, słowny opis dokumentu, autor itd. Część nagłówkowa jest wykorzystywana przez sieciowe wyszukiwarki do tworzenia baz danych o stronach znajdujących się w Internecie. Ciało dokumentu, objęte znacznikami , zawiera właściwą treść dokumentu, czyli tekst, grafikę, odsyłacze itd. Użyte w dokumencie znaczniki HTML decydują o tym, jak są wyświetlane poszczególne fragmenty tekstu (np. pogrubienie czcionki, wyświetlenie obramowania grafiki, wyrównanie do prawego marginesu zawartości komórki w tabeli, oddzielenie akapitów itp.). Dokumenty HTML, jako pliki tekstowe, można redagować w dowolnym edytorze do opracowania tekstu (np. Notatniku w systemie Windows), jednak do redagowania zaleca się stosowanie wyspecjalizowanych edytorów HTML - pracujących w trybie tekstowym lub graficznym - które ułatwiają i przyspieszają tworzenie dokumentu oraz zabezpieczają w dużym stopniu przed popełnianiem błędów składniowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dokument_HTML