Porady o sztukaterii

ż w celu zatuszowania różnego rodzaju zabrudzeń i uszkodzeń powierzchni ścian, na których umieszczana jest sztukateria. Widać więc, że domowa sztukateria może być wykorzystywana na co dzień nie tylko w celach powiązanych ze sztuką

Porady o sztukaterii

Przydatność domowej sztukaterii

Domowa sztukateria może być wykorzystywana w bardzo praktyczny sposób. Przydaje się ona nie tylko w celu ozdobienia różnych domowych pomieszczeń, ale też w celu zatuszowania różnego rodzaju zabrudzeń i uszkodzeń powierzchni ścian, na których umieszczana jest sztukateria. Widać więc, że domowa sztukateria może być wykorzystywana na co dzień nie tylko w celach powiązanych ze sztuką, ale też w celach typowo domowych. Dlatego wydaje się, że domowa sztukateria ma szansę stawać się jeszcze bardziej popularna i jeszcze częściej trafiać na powierzchnie ścian różnych domowych pomieszczeń. Jednocześnie trzeba przyznać, że sztukateria sama w sobie potrafi być bardzo trwała, dlatego jej umieszczanie na domowych ścianach jest bardzo dobrą inwestycją i może być polecane wszystkim właścicielom domów.


Obniżanie kosztów wykonania sztukaterii

Wiele osób chce posiadać wyjątkowo wyglądającą sztukaterię, jednak nie wszystkich stać na kupowanie bardzo bogatej sztukaterii. Na szczęście można korzystać z wykonywania stosunkowo taniej sztukaterii, która jednak posiada bardzo dobrą jakość i nie odstaje swoim wyglądem od nawet dużo droższej sztukaterii. Trzeba przyznać, że w związku z tym, jak duża konkurencja istnieje na rynku sztukaterii, również sprzedawanie sztukaterii posiadającej niskie ceny może stać się coraz bardziej powszechna. Dzięki temu można bowiem zyskiwać coraz to nowych klientów. Poza tym dostępne obecnie środki wykorzystywane podczas wykonywania domowej sztukaterii pozwalają na obniżanie kosztów jej sprzedaży. Wszystko to sprawia, że trafia ona do sporej grupy odbiorców.


Zazwyczaj baza leżała na niewielkiej kamiennej

Baza ? dolna część, podstawa kolumny, pilastra lub filaru stosowana w porządkach architektonicznych. W starożytności nie występowała tylko w porządku doryckim, w którym trzon kolumny spoczywał bezpośrednio na stylobacie. Klasyczną bazę tworzy płyta otoczona wyprofilowanymi, kamiennymi wałkami zwanymi torusami, które były rozdzielone trochilusem (wklęską). Dolny torus był z reguły większy. Zazwyczaj baza leżała na niewielkiej kamiennej płycie ? plincie. Terminem baza określa się także inne kombinacje tych elementów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Baza_(architektura)



© 2019 http://darnatury.waw.pl/