Telefon do elektryka
Bardzo często zdarza się, że musimy pilnie wezwać pomoc elektryka. Usługi elektryczne są dostępne właściwie w większości całodobowo i wykonanie telefonu z prośbą o interwencję jest możliwe o każdej porze. Numery kontaktowe do elektryków możemy znaleźć między innymi w Internecie. Przed wykonaniem takiego telefonu należy jednak sprawdzić, czy instalacja elektryczna nie uległa tylko chwilowej usterce lub jest ona spowodowana czymś, co możemy usunąć we własnym zakresie. Wtedy telefon do elektryka jest bezzasadny. Naprawa instalacji elektrycznych jest dość skomplikowana i często elektrycy odbierają telefony z prośbą o wycenę ewentualnej usługi. Jest to jednak w tej dziedzinie niemożliwe, z czego sprawy nie zdaje sobie wielu klientów.
Grzejnik Pomnik grzejnika- opis z Wikipedii
Urządzenie doczekało się pomnika. Z okazji 150 rocznicy zamontowania pierwszego grzejnika w Sankt Petersburgu, na początku sezonu grzewczego 2005, przed elektrociepłownią w Samarze stanął mierzący 2 metry wysokości i ważący 200 kg pomnik żeliwnego grzejnika (wykonany przez lokalnego artystę rzeźbiarza Nikołaja Kuklewa). Powyżej urządzenia, w świetle okna z grubą kotarą, wyleguje się w cieple kot.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzejnik
Cechą charakterystyczną ogrzewania podłogowego jest sposób
Cechą charakterystyczną ogrzewania podłogowego jest sposób emisji ciepła ? jest ono dostarczane całą powierzchnią podłogi poprzez promieniowanie, co zapobiega powstawaniu gorących warstw powietrza w górnej części pomieszczenia. Ogrzewanie podłogowe zapewnia profil temperatury w pomieszczeniu najbardziej zbliżony do teoretycznego profilu idealnego, ponieważ oddaje ciepło przez promieniowanie i nie wywołuje konwekcji. Ogrzewanie wykonuje się jako elektryczne lub wodne. Najczęściej stosowane jest w łazienkach, choć w nowych budynkach coraz częściej jest stosowane na całej powierzchni użytkowej. W ogrzewaniu podłogowym wodnym, woda dostarczana jest instalacją centralnego ogrzewania (CO), przy czym konieczne jest zastosowanie mieszacza do obniżenia temperatury wody w stosunku do temperatury lub (co stosuje się częściej) niskotemperaturowego źródła ciepła, takiego jak pompa ciepła albo kocioł kondensacyjny.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie